مقنعه اداری یکی از مهم ترین و اصلی ترین پوشش های اسلامی است که انواع مختلفی دارد و همچنین کاربرد مختص به خود را نیز دارد. جنس ها و مدل های بسیاری از مقنعه ها در بازار عرضه میشود و به فروش میرسد و هر کدام کاربرد خاصی دارند. این نوع پوشش را معمولا با هر لباسی نمیتوان ست کرد و بیشتر در مکان های رسمی، عمومی و اداری استفاده میشود. بخصوص در ادارات، مدارس و دانشگاه ها این پوشش مورد استفاده بسیار قرار میگرد و به همین دلیل میتوان از آن به عنوان یکی از مهمترین پوشش ها در کشور های اسلامی نام برد.

 

انواع مدل های مقنعه اداری

اما سوالی که بسیار مهم میباشد این است که چه مدل مقنعه ای را انتخاب کنیم و معیار های ما برای این پوشش بسیار مهم باید چه چیز هایی باشد. بطور کلی مدل های فروش مقنعه اداری شامل دانشجویی، چانه دار، خبرنگاری و تل دار میشود. در ادامه ابتدا انواع مدل های مقنعه ها را توضیح میدهیم و سپس به شما کمک میکنیم تا بتوانید برای خود بهترین انتخاب را انجام دهید. همچنین شما میتوانید تمامی پوشش های اسلامی را در سایت ما همراه با مدل ها و طرح های متنوع مشاهده نمایید و آن ها را با بهترین قیمت نیز خریداری کنید. شما میتوانید در بخش خرید مقنعه در کرج در سایت ما بهترین های این محصولات را مشاهده نمایید.

مدل خبرنگاری

مقنعه خبرنگاری یک پوشش کاملا رسمی و اداری میباشد. برش عصایی زیر چانه در آن باعث میشود به راحتی بر روی سر قرار بگیرد  و نیازی به تنظیم نباشد. این مقنعه دارای سایز های متفاوتی است و معمولا در دو جنس کرپ و نخی تولید و عرضه میشود. جنس کرپ آن کشی نیز میباشد.

مطالب مفید دیگر : اولین تولید کننده حجاب

مدل دانشجویی

این مدل مقنعه همانطور که از نامش پیداست بیشتر مناسب دانشجویان است اما بانوان با سنین متفاوتی میتوانند از آن ها استفاده کنند. همچنین مقنعه های دانشجویی مدل های زیاد و متنوعی دارند. این مقنعه یه بند بلند نیز دارد که از بالای سر عبور میکند و در پشت گره زده میشود.

مدل چانه دار

ویژگی مهم این فروش مقنعه پوشش کاملی است که در قسمت چانه و اطراف صورت ایجاد میکند و بیشتر مناسب کسانی است که به دنبال مقنعه بلند هستند.

مدل تل دار

در این مدل مقنعه نیز از یک نوار رنگی دوخته شده در بالای آن استفاده میشود که باعث جذابیت و شیک شدن تیپ شخص میشود. همچنین نوار استفاده شده در آن میتواند دو رنگ و یا دارای طرح های مختلفی باشد.

مقنعه چانه دار

نکاتی در انتخاب مقنعه اداری

در هنگام انتخاب مقنعه جنس آن بسیار مهم میباشد. مقنعه های نخی در فصل های گرم بسیار مورد استفاده قرار میگیرند و همینطور برای استفاده های طولانی مدت نیز مناسب هستند. مقنه های پلاستیکی نیز بسیار پرطرفدار و خوش فرم هستند و همچنین چروک هم نمیشوند. اما برای استفاده طولانی مدت مناسب نیستند. جنس کرپ هم یکی از بهترین ها میباشد و بیشتر حالت رسمی دارد.

از نکات دیگری که باید به آن ها توجه کنید این است که مقنعه ای که انتخاب میکنید باید حداقل قد آن 80 سانتی متر باشد. اگر بالاتنه پری دارید قد آن باید بالای 90 سانتی متر باشد. شما میتوانید مدل های متنوع مقنعه ها را در سایت ما مشاهده و خریداری کنید.